IndeksIndeks  SzukajSzukaj  Latest imagesLatest images  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share
 

 Gdzie mogę pisać?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Huncwot
Huncwot
Liczba postów : 362
Data przyłączenia : 27/11/2016

Gdzie mogę pisać? Empty
PisanieTemat: Gdzie mogę pisać?   Gdzie mogę pisać? EmptyPią Gru 02, 2016 4:06 pm



Gdzie mogę pisać?


Uczniowie

Gracze często zapominają, że jako uczniowie rok szkolny spędzają w Hogwarcie - w zamku, w którym nie działa nawet umiejętność teleportacji. Oznacza to, że uczniowie nie podczas roku szkolnego nie mogą pisać w Londynie (w tym na Pokątnej i na Nokturnie), czy innych miejscach świata.

Zakładamy jednak, że w każdym miesiącu fabularnym organizowane są wyjścia do Hogsmeade, dlatego uczniowie, poza Hogwartem, mogą bez ograniczeń pisać właśnie w lokacjach należących do tej czarodziejskiej wioski. Należy jednak pamiętać, że osoby, które nie opanowały zaklęcia Dissendium (zaklęcia otwierającego tajne przejście do Hogsmeade pod pomnikiem jednookiej czarownicy), powinny w swoich sesjach uwzględnić, że sesje te mają miejsce podczas szkolnego, legalnego wyjścia do wioski.

Uwaga! Uczniowie nie mogą także pisać w salach lekcyjnych (np. Klasa Mugoloznawstwa) poza przeprowadzanymi tam fabularnie lekcjami. Klasy te są bowiem poza lekcjami zamknięte (i to potężnym zaklęciem! nie zadziała tutaj żadna Alohomora). Ta regulacja ma przeciwdziałać blokowaniu tematów, w których mają być prowadzone lekcje przez graczy odbywających tam swoje prywatne sesje.


Dorośli

Dorośli czarodzieje mogą pisać praktycznie w każdej lokacji, z małymi zastrzeżeniami.

Dorośli czarodzieje, którzy nie pracują w Szkole Magii i Czarodziejstwa, mogą bowiem pisać na terenie Hogwartu jedynie, jeśli mają ku temu konkretny powód. Powód taki przedstawić należy administracji, która zdecyduje, czy udziela zgody na pojawienie się czarodzieja spoza grona pedagogicznego w Hogwarcie.

Pracownicy Hogwartu mogą natomiast opuszczać Szkołę Magii i Czarodziejstwa bez ograniczeń. Należy jednak pamiętać, że teleportacja nie działa na terenie szkoły, dlatego w poście trzeba uwzględnić inny środek transportu.


Wszyscy gracze

Lokacje z ograniczonym dostępem to Czarny Zamek i Siedziba Zakonu Feniksa. W tych lokacjach mogą pisać jedynie odpowiednio: śmierciożercy lub członkowie Zakonu Feniksa.
Inne osoby mogą pojawić się w tych lokacjach jedynie z woli MG w niektórych eventach.

 

Gdzie mogę pisać?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
Mapa Huncwotów :: 
Systemowe
 :: System rozgrywki
-